All-Aroostook Selections for Winter Sports All-Stars

0

Congratulations to the athletes on a great winter season!  The Aroostook League has published their selections for those students who have made All-Aroostook All-Stars.  Congratulations!!

Aroostook League
All – Aroostook
Boys Class B/C Basketball

Caribou: Parker Deprey, Austin Findlen; Central Aroostook: Brayden Bradbury, Ben
Thomas; Fort Fairfield: Isaac Cyr, Malcolm Langner; Fort Kent: Jacob Daigle,
Caleb Delisle, Camden Jandreau; Hodgdon: Wyatt Foster, Josh Palmer; Houlton:
Nick Brewer, Cameron Cleary, Keegan Gentle; Madawaska: Ben Hebert; Presque
Isle: Griffin Guerrette, Jonah Hudson

Girls Class B/C Basketball

Caribou: Paige Espling, Searra Herbert, Gabrielle Marquis; Central Aroostook:
Breann Bradbury, Ashlee Harris, Kassidy Levesque; Fort Fairfield: Sadie Edgecomb,
Cammi King-Demerchant; Fort Kent: Libby Lapointe, Cassidy Lovley; Hodgdon:
Sydney Howell; Houlton: Kolleen Bouchard, Aspen Flewelling, Kristen Graham;
Madawaska: Jenna Dugal, Hannah Nadeau, Brianne Thibeault; Presque Isle: Maggie
Castonguay, Savannah Rodriguez, Emily Wheaton

Boys Class D Basketball

Ashland: Baily Clark, Dylan Haley; East Grand: Thomas Gilman; Easton: Collin
Sotomayor; GHCA: Isaac Potter, Cole Winslow; Katahdin: Hunter Craig, Brody
Guiggey; Shead: Darren Turner; Southern Aroostook: Garrett Siltz; Van Buren:
Luc Perreault; Washburn; Aidan Churchill; Wisdom: Jack Guerrette; Woodland:
Drew Hayward, Chris Plissey, Justin Worden

Girls Class D Basketball

Ashland: Amber Chasse; East Grand: Haleigh Shay; Easton: Isabelle Morin;
Katahdin: Natalie Rickards; Shead: Cassidy Wilder; Southern Aroostook: Kacy
Daggett, Kassidy Mathers, Makaelyn Porter; Van Buren: Leah Gendreau; Washburn:
Kassie Farley; Wisdom: Alyssa Banville; Woodland: Jennie Cox, Sadie Smith

Cheering

Central Aroostook: Lillian Mahan, Keara McCrum, Olivia Pelletier, Jack Schafer;
Fort Fairfield: Emily Everett, Julian McKenney; Houlton: Delaney Duspres, Josie
Ford; Presque Isle: Taylor Hedrich, Clara Kohlbacher, Kiara Lyford, Claire Mautz

Nordic Events – Boys

Ashland: Tristan Pelletier; Caribou: Alec Cyr, Evan Desmond, Emerson Duplissie-
Cyr, Dakota Yakel; Fort Kent: Cole Bennette, Dylan Hebert, Sam Johnson, Niko
Naranja, Miguel Sanclemente, Reece Voisine; Madawaska: Matt Cyr, Justin Pelletier,
Brandon Ringuette; MSSM: James Cyr, Harrison Walters; Presque Isle: Connor
Albertson, Max Bartley, Garrett Morneault

Nordic Events – Girls

Ashland: Willow Hall, Kassandra Nelson; Caribou: Ciara Richards, Macy Wakem,
Abigail Wimmer; Central Aroostook: Kirsten Main; Fort Fairfield: Jessica Halsey;

Madawaska: Isabelle Jandreau, Donna Morin, Emma Pelletier; MSSM: Naomi Kihn,
Dolcie Tanguay, Samantha Zwecker; Presque Isle; Izzy Jackson

Alpine Events – Boys

Central Aroostook: Taylor Campbell, Bryant Grass, Lane Grass; Fort Kent: Mitchell
Charette, Ian Levesque, Bryce Madore, Austin Plourde, Carson Theriault; Presque Isle:
Kyler Caron, Zech Morse, Riley Roderick; Wisdom: Jake Roy

Alpine Events – Girls

Caribou: Maren Moir, Hope Shea; Fort Kent: Alisha Guimond, Kailee Guimond,
Sylvie Guimond, Kate Lamarre, Isabelle Lozier, Lindsay Ouellette; Presque Isle:
Izabelle Higgins

Alpine/Nordic Events – Girls

Fort Kent: Brice Carson, Alexis Lovley, Riley Sibley

Share.