NewsSports

All – Aroostook Teams

Aroostook League

2016 Fall All-Aroostook Teams

Boys Class B/C Soccer

Caribou:  Austin Cheplic, Alex Ezzy, Andre Rossignol;  Fort Kent:  Micah Charette, Nathan Michaud, Niko Naranja;  Houlton: Zach Fitzpatrick, Dylan Johnston, Jake Worthley;  Limestone/MSSM:  Tobyn Blatt, Mathew Pelkey;  Presque Isle:  Nick Bartlett, Pat Cash, Jake Kinney, Khasen Lowe, Josiah Morse

Boys Class D Soccer

Ashland:  Kyle Beaulier, Steven Bellanceau, Lucas Craig;  Central Aroostook:  Clark Bradbury, Colby Kingsbury;  East Grand:  Peter Apgar, Thomas Gilman;  Easton:  Hunter Brown, Jake Flewelling;  Fort Fairfield:  Isaac Cyr, Jonah Daigle, Chris Giberson, Colin Goshorn, Ryan Player;  Hodgdon:  Wyatt Foster, Jordyn Merritt, Dylan Oliver; Daden Palmer;  Katahdin: Devin McGraw;  Madawaska:  Tristan Cyr, Ben Hebert;  Southern Aroostook:  Tyler Batchelder, Luis Morales;  Van Buren:  Domonic Belanger, Matthew Bergess, Brandon Sytalek;  Washburn:  Cameron Hartford, McCall Turner;  Wisdom:  Dylan Weyeneth

 Girls Class B/C Soccer

Caribou:  Maddie Doucette, Danielle Hanson, Searra Herbert, Gabrielle Marquis, Hope Shea;  Fort Kent:  Cassidy Lovely, Valerie McBreairty, Morgan Roy;  Houlton:  Kolleen Bouchard, Aspen Flewelling, Amelia Hanning;  Limestone/MSSM:  Victoria Eichorn;  Presque Isle:  Tori Koch, Madison Michaud, Savannah Rodriguez, Emily Wheaton

Girls Class D Soccer

Ashland:  Mackenzie Carter, Megan Cote, Morgan Doughty, Micayla Driscoll, Cassidy Pelletier;  Central Aroostook:  Sarah Gerritson, Jadeyn Giberson,  Katie Levesque, Kassie Levesque, Keara McCrum;  East Grand:  Haleigh Shay;  Easton:  Elise Allen, Cecelia Morin, Isabelle Morin;  Fort Fairfield:  Kayla Tisdale;  Hodgdon:  Taylor Desrosiers, Jill Gough;  Katahdin:  Lindsey Drew, Erin Lake, Georgia Landry, Bailee Moody-Kay;  Madawaska:  Desiree Belanger, Gabby Cyr, Jenna Dugal, Hannah Nadeau;  Southern Aroostook:  Sydney Brewer, Makaelyn Porter, Kylie Vining;  Van Buren:  Lindsey Gendreau;  Washburn:  Kassie Farley;  Wisdom:  Bailey Bellefleur

 

Boys Cross Country

Caribou:  Kyle Boucher, Bryce Coffin, Alec Cyr, Evan Desmond, Dylan Marrero;  Greater Houlton Christian Academy:  Wesley Ganglfinger, Cole Winslow;  Hodgdon:  Joel Bond;  Houlton:  Isaiah Brown;  Limestone/MSSM:  James Cyr;  Presque Isle: Joshua Ashton,  Max Bartley, Trace Cyr;  Washburn:  Devon Maynard

 

Girls Cross Country

Caribou:  Emily Austin, Sarae Greenier, Madeline Gudde, Simone Michaud, Katrina Salch, Ashley Violette;  Fort Kent:  Dolcie Tanguay;  Greater Houlton Christian Academy:  Teagan Ewings, Grace Graham, Bridgett Hill;  Houlton:   Rylee Warman;  Katahdin:  Jordyn Ritchie;  Limestone/MSSM:  Naomi Kihn, Hannah Nelson;  Presque Isle;  Isabelle Jackson, Madison Jandreau;  Washburn:   Kassandra Farley

 

Golf

Caribou:  Bailey Griffeth, Connor Plourde, Gabe Rand, Noah Rosado;  Central Aroostook:  Tyson Cyr, Shane Stackpole;  Fort Fairfield;  Jon Bernard,  Sadie Edgecomb, Sara Edgecomb;  Hodgdon:  Andrew Tuttle, Ben Tuttle, Justin Wilson;  Houlton:  Nick Brewer, Wyatt Harvey, Drew Marino, Duncan McCormack;  Presque Isle:  Libby Boone. Hunter Flynn, Seth Roy, John Saucier;  Southern Aroostook:  Riley Robinson, Hunter Walker  

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Close
Close
Close